• Sempozyum Fotoğrafı
  • TTB STE/SMG Akreditasyon-Kredilendirme Kurulu bu etkinliği 17.5 TTB STE/SMG Kredisi ile akredite etmiştir
  • UTES 2017: 2. Duyuru
  • UTES2017 1. Duyuru
Önemli Tarihler

Etkinlik Tarihi: 15.03.2017 - 17.03.2017

Bildiri Gönderme Son Tarihi: 10.02.2017

Son Kayıt Tarihi: 17.03.2017

Yer
Crowne Plaza Convention Center
Gürsu Mah., Akdeniz Blv., 07070 Konyaaltı/Antalya
Kayıt İşlemleri

Özet gönderimi ve kayıt işlemleri için tıklayınız.

Ulusal Tıp Eğitimi Sempozyumu 2017

Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği (TEGED) tarafından 15-17 Mart 2017 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan sempozyumun teması “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” olarak belirlenmiştir.

Sempozyumda, ölçme değerlendirme ile ilgili genel kavramların ve ilkelerin ele alınacağı bir oturumun yanısıra, gelişim sınavları, klinik eğitimde öğrenci performansının değerlendirilmesi, tıpta uzmanlık sınavı, hekimlik becerileri ve değerleri alanında değerlendirme, tıpta uzmanlık eğitimi süreci ve sonrasında değerlendirme başlıklarındaki oturumlar, bildiri ve poster oturumları ve kurslar ile güncel gelişmelerin, araştırmaların ve deneyimlerin paylaşılması hedeflenmektedir.

TEGED ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi adına, katılım ve katkılarınızla zenginleşecek olan “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” sempozyumunda buluşmayı diliyor, saygılar sunuyoruz.

Sempozyum Eşbaşkanları
Prof.Dr.Berna MUSAL      Prof.Dr. Gülay ÖZBİLİM
 TEGED Yönetim Kurulu Başkanı   Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı

 

Sempozyumun Ardından

Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği tarafından Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi evsahipliğinde 15-17 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” temalı sempozyumda 50 farklı üniversite ve sekiz farklı kurumdan 192 kayıtlı katılımcının bulunduğu saptanmıştır.

Sempozyumda gerçekleştirilen beş çalıştaya altmışdokuz kişi katılmış, 10 sözel bildirinin yanısıra 89 poster bildirisi, poster başı oturumlarda tartışılmıştır.

Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme temasının; ölçme değerlendirmede güncel yaklaşımlar, gelişim sınavları, klinik eğitimde performansın değerlendirilmesi, hekimlik becerileri ve değerlendirme alanında değerlendirme, TUS, mezuniyet sonrası eğitim süreci ve sonrasında değerlendirme gibi  başlıkları farklı kurumlardan konuşmacılar tarafından sunulmuş ve katılımcıların soruları ve katkılarıyla zenginleşen tartışmalar gerçekleşmiştir.

 

Duyurular

Konaklama rezervasyonu hakkında

Değerli Katılımcılar, Derneğimize özel koşullarda sağlanan o...

Önemli Hatırlatma

Değerli Katılımcılar, Sempozyum Oteli herşey dahil sistem ça...

UTES 2017 Bildiri Gönderim Son Tarihi

Değerli Katılımcılar, Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği (TEGED) t...